صفحه 2 از 3 123
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 108

موضوع: رازهای ازدواج موفق

8298
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : رازهای ازدواج موفق ( توصه های دکتر فرهنگ )

«ده نکته در مورد تحقیق در امر ازدواج»

«ازدواج موفق 24»
    «دکتر شاهین فرهنگ»

در تحقیقی که از این هفت منبع می کنید باید به یک سری نکات دقت کنید.

اول:
    حتما از تمام هفت منبع تحقیق می کنید. اگر هم یک کم شک دارید به خانواده های دور و برتان نگاه کنید ببینید چقدر زندگی ها سرد و بی روح است. تا آن وقت این کار را بکنید. اینطور نباشد که از پنج منبع تحقیق بکنید و همه هم بگویند خوب است و دیگر تحقیق روی دو تا منبع دیگر را رها کنید. همة منابع باید مورد تحقیق قرار بگیرد. ممکن است به دلیلی بعضی از این منابع وجود نداشته باشد. مثلا ما گفتیم همکاران. خب یک پسری است که با باباش کار می کند. خب این همکاران ندارد. از خود باباهه هم که نمی شود رفت پرسید. معلومه که فقط تعریف می کند. در اینجا نمی آییم منبع را حذف بکنیم و بگوییم خب حالا شد 6 تا منبع بلکه می رویم سراغ منبع جایگزین. برای این پسر منبع جایگزین می شود مشتری های این مغازه. یا مغازه های اطراف آنها. حتما باید از 7 منبع تحقیق بشود حتی اگر آن خانواده با شما آشنا هستند.

دوم:

اول پرس و جو می کنیم تا معتمدین محل را پیدا بکنیم. سراغ هر کسی برای تحقیق نمی رویم. شما فرض کنید می روید توی محل تحقیق کنید و زنگ یک خانه را می زنید که آمدیم برای تحقیق. آن هم می گوید که چه خوب شد آمدید اینجا. و هر چی میرسد بدی از خود پسر و خانواده اش می گوید. حالا این آدم یک نفر است که هیچ یک از اهل محل از او راضی نیستند و اعصاب همه را خرد کرده. اول باید از آدمهای متعهد و امین و معتمد و آدمهایی که روی آنها حساب می کنند را پیدا بکنید. ممکن است یکی بگوید الان که مثل صد سال پیش نیست. الان دیگر همسایه همسایه را نمی شناسد. بله حرف شما درست است ولی حتما می شود معتمد محل را پیدا کرد. از نانوای محل. از سوپرمارکت محل، آرایشگر محل، مسجد محل و.... می رویم سوال می کنیم که معتمد محل کیست؟ و آنوقت سوالات خودت را از کسی می پرسی که می شود به او اعتماد کرد. هر محلی یک ریش سفید دارد. برای تحقیق باید بروید امین مردم را پیدا کنید آن هم نه یک نفر و دو نفر و سه نفر. وقتی داریم پرس و جو می کنیم از آدمهایی که توی این محل بنام تر و سرشناس تر هستند. از ما می پرسند برای چی می پرسید؟ یک وقت نگویید برای چی می خواهید بدانید امین محل کیست. نگویید برای ازدواج می خواهید از او بپرسید. نگویید برای کی می خواهید تحقیق کنید. حالا ما می خواهیم برویم از امین محل بپرسیم، این اولین نفر مسیر تحقیق را منحرف می کنند. نگویید امین محل را برای چه کاری می خواهید. بگویید یک موضوعی است که باید ببینم کی توی این محل مورد اعتماد است تا بروم با او صحبت کنم. اگر از همچین افرادی کوچکترین نکتة منفی شنیدید آن را خیلی بزرگ و جدی بگیرید.

سوم:
    زمانی که سراغ بستگان او می روید، معلوم است که هر چیزی را نمی گویند و مصلحت اندیشی می کنند چون ممکن است یک چیزی بگویند و یک درگیری فامیلی درست بشود. پس برای چی باید برویم سراغ آنها؟ چون یک وقتهایی یک چیزهایی از دهانشان می پرد و یک سرنخ های خیلی خوب به ما می دهند. از هر منبعی که تحقیق می کنید از او بخواهید که منابع دیگری را معرفی بکند. اینجوری حلقة منابع ایجاد می شود.اگر توی تحقیق متوجه شدید بستگان درجه یک او معتاد و مشروب خور و زندانی و صفتهای بد دارند باید حساسیتمان را در تحقیقات بیشتر بکنیم.

چهارم:
    خود پسر و دختر نباید برای تحقیق بروند چون لو می رود. محقق نباید شناخته بشود.

پنجم:
    عدم تمایل جوابگویی کسانی که از آنها سوال می کنیم باید حساسیت ما را بالا ببرد. گاهی وقتها افرادی که از آنها تحقیق می کنیم میل به جواب دادن ندارند و یک جمله هایی می گویند که قابل تأمل است یا شبهه بر انگیز است. «آقا حالا این همه آدم توی این محل چرا می خواهید از ما بپرسید؟» یا اینکه از او سوال می کنیم و او به ما جواب سر بالا می دهد. باید ببینید این چی است که دارد از ما مخفی می کند. اینها مشکوک است.

ششم:

سابقة آشنایی افراد را با این فرد و خانواده اش بپرسید. مثلا چند ساعت دربارة او حرف می زند بعد ازش می پرسیم چند وقت است اینها را می شناسید؟ می گوید دو ماه!! هر چقدر سابقة آشنایی بیشتر باشد تحقیقات دقیق تر است.

هفتم:
    در تحقیق پرسشها و پاسخ های کلی هیچ فایده ای ندارد: خوبه؟ بله! نجیبه؟ بله! سربه زیر است؟ بله.

هشتم:
    اگر مطمئن شدید کسی دروغگو است با او مشورت را ادامه ندهید. چون حقایق را وارونه نشان می دهد.

نهم:
    اگر اطمینان حاصل کردید که طرف شما ترسو است مشورت را با او ادامه ندهید. چون حقایق را پنهان می کند.

دهم:
    از خود طرف نپرسید که یک عده را برای تحقیق معرفی کنید این غلط است. فقط در مورد بستگان می تواند باشد.

2. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ازدواج موفق

محقق مناسب
    دکتر شاهین فرهنگ

این خیلی مهم است که چه کسی را به عنوان محقق انتخاب کنیم. از کجا باید محقق خوب پیدا کنیم؟ دوستها و آشنایان و همکاران مان و کسانی که آنها را قبول داریم و به آنها اطمینان داریم. ولی این محقق باید یک ویژگیهایی داشته باشد. به هر کسی نمی شود بگوییم برو تحقیق کن.

ویژگیهای محقق:

یک:

کسی که انتخاب می کنیم باید پخته و مصلحت اندیش باشد تا بتواند اطلاعات را درست از منابع بگیرد و خرابکاری هم نکند.

دو:

تحلیلگر باشد. چون اطلاعاتی که از منابع مختلف می گیرد را بتواند دسته بندی کند و تحلیل بکند که حالا باید دنبال کدام اطلاعات رفت.

سه:

صبور باشد. تا زود از میدان در نرود. ممکن است از چند تا منبع تحقیق بکند و به نتیجه نرسد و زود از کوره در برود و می گوید هیچ کس اینها را نمی شناسد.

چهار:
    صادق باشد. تا آنچه را که دیده و شنیده بی کم و کاسب به ما منتقل کند. کم و زیادش نکند.

پنج:
    زیرک و زبل باشد. تا بتواند از لابلای حرف مردم سر نخها را پیدا بکند.

شش:
    خوش برخورد و خوش زبان باشد. تا بتواند آدمها را وادار و ترغیب به حرف زدن بکند.

هفت:
    رازدار و امین باشد. تا اطلاعاتی که کسب کرده را تا آخر عمر در اختیار کسی قرار ندهد. البته ممکن است همة این ویژگیهایی که گفتیم در یک نفر جمع نباشد. ولی من می خواهم برای ازدواجم تحقیق کنم. توی دوستان و همکاران و قوم و خویشهایم 5 نفر را انتخاب کردم که برایم تحقیق کنند حالا نگاه می کنم ببینم در بین این 5 نفر کدام یک درصد بالاتری از این ویژگیهای یک محقق خوب را دارا است، از آن می خواهم که برایم تحقیق کند.

گاهی وقتها ما می خواهیم گروهی از محققین را دنبال تحقیق بفرستیم. یادتان باشد که بین اینها یک همانگی لازم است. اگر به داداش و پسر دایی و عمویت تحقیق کنند، نکند پسر دایی ات و عمویت هر دو یکجا بروند برای تحقیق. باید هر کدام یک حیطه ای برای تحقیق داشته باشند، یک عده از همکارانش، یک عده از دوستانش و یک عده از قوم و خویشهایش و.... تحقیق کنند. و باید بین اینها جلساتی باشد که این اطلاعات را رد و بدل بکنند.

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ازدواج موفق
    شیوه مناسب تحقیق برای ازدواج

دکتر شاهین فرهنگ

اول:

وقتی ما از کسی تحقیق می کنیم باید به او یک آرامش و اطمینان خاطر بدهیم که با همراهی بکند. ما گاهی برای تحقیق به سراغ آدمهای مومن می رویم و اولین مشکلی که با آن مواجه می شویم این است که اطلاعات درستی به ما نمی دهند چون می گویند غیبت می شود. باید با زبان دین با او صحبت کرد.

امام صادق (ع):در شش مورد غیبت جایز است:

در مقام مشورت، برای رد سخن و عقیدة باطل اشخاص تا مردم دنباله رو آنها نشوند، برای گواهی دادن نزد قاضی، برای بیان ظلم ظالم، برای صحبت برای کسی که بدون حیا گناه می کند، برای رد ادعاهای پوچ.

سورة بقره آیة 42: حق را با باطل نیامیزید و حقیقت را کتمان نکنید.

سورة بقرة آیة 283: شهادت را کتمان نکنید و بدانید هر کسی این کار را بکند گناهکار است.

تو می خواهی چیزی را که می دانی به من نگویی؟ در کتاب مکاسب شیخ انصاری ص 44 و 45 :

اگر هدف از گفتن عیب دیگران برای مصلحتی باشد و نه برای ریختن آبرو و یا تمسخر وی غیبت نیست و حرام هم نیست. و گفتن مطلب به کسی که با ما مشورت کرده واجب است و فساد و خیانت در نگفتن حقیقت در بعضی از مواقع از مفسدة غیبت بیشتر است. و حتی اگر با شما مشورت هم نکنند اگر در مرد یا زنی عیبی سراغ دارید که سرنوشت ساز است اشکالی در گفتن آن نیست. چرا که بواسطة آگاهی یافتن از آن فردی از بدبختی و بیچارگی نجات پیدا می کند.

اگر می دانید که این آدم بدی است من را از بدبختی نجات می دهید. این غیبت نیست.

اصلا خود رسول الله (ص) در مورد ازدواج این کار را می کردند و معایب را می گفتند. فاطمه دختر غیث پیش پیامبر (ص) می آید و می گوید ابوجهل از من خواستگاری کرده آمده ام نظر شما را بپرسم.

رسول الله (ص) فرمودند: «آدم سخت گیری است.» پنهان نکردند. یعنی رسول الله نمی دانستند که این غیبت است؟

دوم:

این آرامشی که باید به آدمها بدهیم تا با ما همکاری کنند فقط آرامش دینی نیست. طرف می ترسد حرف بزند که نکند به گوش آن خانواده نرسد. یک جمله هایی هست که همة ما بلد هستیم ولی همین جمله ها می تواند خیلی اثرات روانی خوبی می تواند داشته باشد. «دوست من همانطور که من انتظار دارم آنچه که امروز به شما می گویم مثل یک راز پیش شما بماند مطمئن باشید چیزی هم که شما می گویید مثل یک راز پیش من می ماند» مردم خیلی این جمله را بلدند ولی طرز گفتنش را بلد نیستند. همانطور که من مطمئنم شما هم مطمئن باش. یعنی اول می گویم من به شما اطمینان دارم حالا شما هم به من اطمینان داشته باش. آقا یا خانم عزیز آیا خودتان دوست دارید که برای ازدواج دختر یا پسرتان جایی بروید تحقیق و به شما اطلاعات ندهند؟ یک لحظه خودتان را جای من بگذارید. یک جوری باید با احساسات او بازی بکنید تا به ما اطلاعات بدهد.

دوستان یکی از نکات بسیار بسیار مهم در تحقیقات، تحقیق دیداری یا بصری است. تحقیق دیداری یعنی اینکه محقق ما باید برود آن جایی که آن فرد کار می کند یا درس می خواند و او را خوب نگاه کند تا رفتارهای آن آدم را ببیند. من اگر بدانم یک دوربین فیلمبرداری مدام روی من است هر رفتاری را انجام نمی دهم. ولی وقتی ندانم دوربین روی من است ممکن است هر رفتاری را انجام بدهم. اگر من بروم توی یک اداره یا مغازه یا جایی که آن طرف هست بسیار بعید است که او متوجه بشود کسی او را زیر نظر گرفته است. مثلا اگر کارمند است ببینم رفتار او با ارباب رجوع چگونه است آیا کار آنها را راه می اندازد؟ آیا به ارباب رجوع احترام می گذارد؟ آیا به مردم بها می دهد؟ برایشان ارزش قائل است؟ آیا دارد کار می کند یا وقت خودش را با حرف زدن با سایر کارمندان تلف می کند؟ چنین آدمی معلوم است که آدم متعهدی برای زندگی نیست. مثلا بروم توی حیاط دانشگاه و او را تحت نظر بگیرم ببینم رفتارهای او چطوری است. رفتار او با همکلاسی های جنس مخالفش چطوری است؟ وقتی نداند زیر نظر شماست خیلی کارها می کند که خودش را لو می دهد. و یک کار خوبی که محقق ما در تحقیق بصری می تواند انجام بدهد این است که داستانی سر هم کند و برود سراغ او. مثلا اگر کارمند است به عنوان ارباب رجوع برود پیش او. دانشجو است برود یک سوال در مورد دانشگاه بپرسد و ببیند چقدر او را تحویل می گیرد. رفتارهای او کاملا نمایانگر شخصیت این آدم است.

6. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ازدواج موفق
    «یک توصیةجدی به خانوادة دختر ها »

«دکتر شاهین فرهنگ»

اگر کار داشت جوش می خورد و مراحل خواستگاری یکی یکی دارد انجام می شود و آخرهای کار هستیم یکی از کارهای قشنگی که خانوادة دختر می توانند بکنند این است که پدر یا داداش دختر (یکی از نزدیکان مرد دختر) با پسر (خواستگار) یک مسافرت بروند. مثلا پدر دختر بگوید من سه روزی را می خواهم بروم پابوس امام رضا مشهد دوست دارم شما هم با من بیایید. انشاء الله قرار است داماد ما بشوید. می دانید چرا می گویم حتما با او به مسافرت بروید؟ برای اینکه ما خیلی راحت ممکن است تو یکی دو ساعت فیلم بازی کنیم ولی وقتی چند روز قرار است طی بشود مقداری از فیلم بازی کردن های ما کم می شود. مثلا طرف مدام حرف از خدا و نماز و دین می زند بعد توی مسافرت می بینیم که نماز صبحش قضا شد یا به نماز اول وقت خیلی توجه ندارد.

امام صادق (ع): اگر می خواهید کسی را بشناسید با او به سفر بروید.

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ازدواج موفق
    «طرح سوالات مناسب برای تحقیق پیش از ازدواج»

«دکتر شاهین فرهنگ»

ما اینجا نمی خواهیم دقیقا بگوییم که چه سوالهایی را بپرسید، بلکه طراحی سوالات مناسب برای تحقیق را به شما آموزش می دهیم. جلوتر که می رویم به نوع سوالات در خواستگاری که اشاره می کنم از آن مدل سوالات در اینجا هم می شود استفاده کرد. پس مدل سوالات را در بخش خواستگاری خواهیم گفت و اینجا دوباره آنها را تکرار نمی کنیم. حالا فقط چگونگی طراحی سوالات را به شما یاد می دهیم.

اول:

سوالات را باید از قبل آماده کنید نه اینکه خلق الساعه باشد. من از قبل باید دقیقا بدانم که مو به مو چه سوالاتی می خواهم بپرسم.

دوم:

سوالاتی که ما مطرح می کنیم به هیچ وجه نباید سوالات کلی باشد. سوالات کلی سوالاتی هستند که با بله و خیر می شود به آن جواب داد. چون این سوالات هیچ فایده ای ندارند. (سوالات کلی مثل: نجیبند؟ خوبند؟ مومنند؟)

سوال باید به گونه ای باشد که آن منبع وادار به توضیح و توصیف بشود. مثلا: می شود شخصیت ایشان را برایم توصیف کنید؟ اگر در یک کلمه گفتند «خوبند» بپرسید که از ایشان چه چیزهایی دیدید که می گویید خوبند؟ یعنی مجبورش کنید که توضیح بدهد چون در آن جملاتی که او بیان می کند کلی اطلاعات وجود دارد. «می شود چند تا از رفتارهایشان را برایم مثال بزنید؟»

سوم:

سوالات باید به ترتیب پرسیده بشوند و جوری باشد که جوابها در هم گره بخورند و قفل بشوند. مثلا: می توانم بپرسم در محل شما تا حالا درگیری پیش آمده؟ (جواب می دهد بله) «می توان بپرسم این خانواده هم در ایجاد این درگیری نقش داشته اند؟» (جواب می دهد نه) «می توانم بپرسم در آرام کردن درگیری اینها دخالتی داشتند؟» بالاخره در هر محله ای که یک دعوایی شکل می گیرد آدم خوبها تلاش می کنند که آن شر را بخوابانند. «تا حالا شده در این محل دو نفر با هم قهر بکنند و اینها بینشان آشتی برقرار کنند؟» آیا کینه و کدورتی در محل بوده است که اینها پا در میانی کنند؟ آیا در مناسبتهایی مثل محرم و عاشورا و جشن ها آیا برنامة خاصی از این خانواده هم بوده است؟ آیا مردم محل از اینها گلایه ای هم دارند؟ اگر دارند چه گلایه ای است و چرا؟ آیا صفت خوب یا بد یا مثبت و منفی در اینها هست؟ اگر هست چی است؟ پشت سر هم زنجیروار این سوالها را ردیف کنید. آیا در محل با عنوان خاصی این خانواده شناخته می شوند؟ بعضی از خانواده ها عنوانهای خاصی برای خودشان دارند و با آن عنوانها شناخته می شوند. مثلا همه می گویند فلان خانواده خسیس اند. این مهم است که چرا همه یک خانواده را به یک عنوان و ویژگی می شناسند. و البته ممکن است برای برخی از این سوالها پاسخ و جواب روشنی نداشته باشد. ولی وقتی او را در رگباری از سوال قرار می دهیم، بالاخره یک چیزهایی این وسط دستگیر شما خواهد شد. مثلا در محیط کارش خیلی مهم است که بپرسیم برخوردش با همکارها و ارباب رجوع، با زیر دستها و بالا دستهایش چگونه است. چقدر دل به کار می دهد؟ علاوه بر اینکه خودمان تحقیق بصری می کنیم خود سوال هم خیلی مهم است.

چهارم:

پرسشهای رک و مستقیم و سوالاتی که ایجاد حساسیت می کند ممنوع! مثلا: ببخشید این خانواده و فامیلشان معتاد هم دارند؟ دزد و قاچاقچی چی؟ این سوالها ایجاد تنش می کند.
    کسی نگوید پس چه سوالی بپرسیم؟ من فقط طراحی سوال را می گویم. در جلسة دوم خواستگاری تک تک به مدل سوالها اشاره می کنم. عین همان سوال ها را می توانید در تحقیق هم بپرسید.

10. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

ازدواج موفق
    «موانع تحقیق در ازدواج»

«دکتر شاهین فرهنگ»

یک سری از تفکرات هستند که مانع درست تحقیق کردن ما می شوند.

تفکر غلط اول:

بابای فلانی که خواستگاری دختر ما آمده آدم مطرحی است. استاد اخلاق است. استاد فلان است. این ها را فلانی معرفی کرده که آدم خیلی مهمی است. یا این خواهر یا داداش حاج آقا فلانی است. اینها اولین مانع تحقیق است. پدر و مادر و خواهر و برادرش، یا کسی که آن را معرفی کرده، مهم نیست که اینها چه کسانی هستند مهم این است که خود پسر (داماد) یا دختر (عروس) کی است؟
    ما گاهی وقتها فریب کسی را می خوریم که به عنوان معرف است. چون داداش ایشان آدم بسیار بزرگی هستند، (نصف مردم اصفهان در درس اخلاق ایشان هستند) و چون ایشان معرفی کرده اند دیگر زشت است که ما هم برویم تحقیق کنیم. این یک تفکر غلط است. ممکن است داداش و خواهر و پدر و مادر و یا هر معرفی عالی باشد ولی این هیچ ربطی ندارد که خود این دختر یا سر هم عالی باشد! و مردم بی جهت این دو را با هم پیوند می دهند. مثلا می گویند اگر یک عیبی در این بود که ایشان او را معرفی نمی کردند. این حرفها را دور بریزید! هر کسی که می خواهد معرفی کرده باشد، باید خودتان هم بروید تحقیق کنید و این معرفهای سرشناس مانع تحقیق خود شما نشوند!

تفکر غلط دوم:

گاهی می شود که ما طرف را حسابی پسندیدیم و حسابی به دلمان نشسته، بعد که می خواهید بروید تحقیق کنید همین پسندیدن شما قبل از تحقیق مانع تحقیق شما می شود. چون که دیگر درست تحقیق نمی کنید. در واقع در تحقیق ماست مالی می کنید. قابل توجه آنهایی که دو سه جلسه می روند خواستگاری و بعد تازه یادشان می افتد که بروند تحقیق کنند. قابل توجه آنهایی که با هم دوست می شوند. وقتی که او به دل تو نشسته یا اجازة تحقیق را به اطرافیان نمی دهید یا اگر هم تحقیق کنی ماست مالی می کنی! سراغ کسانی می روید و به نوعی سوال می کنید که او را تایید کنند. به دل نشستن و پسندیدن قبل از تحقیق ممنوع. برای همین است که می گوییم بعد از جلسة اول خواستگاری تحقیقات عمیق و جدی چند ماهه انجام بدهید. نه اینکه همین طور بدون تحقیق مدام جلسات خواستگاری را ادامه بدهید. وقتی به دل هم نشتید و بعد خواستید تحقیق کنید این اشتیاق شما را کر و کور می کند.

تفکر غلط سوم:

گاهی باورها و تفکرات غلط دینی مانع تحقیق می شود. مثلا می گوید ما توکلمان بر خداست و همه چیز را می سپاریم به خود خدا و انشاء الله که خوب هستند! تو کجای دین این به خدا سپردن آمده است؟ اگر روایت و آیة قرآن در این مورد داریم بگویید تا ما هم بدانیم. ما روایاتی داریم که توصیه می کند کار خود را به خدا بسپارید ولی نه بدون حرکت و تلاش!
    فردی آمد از رسول الله سوال کرد که آیا پای شترم را ببندم و به خدا توکل کنم یا پای شترم را نبندم و به خدا توکل کنم؟ رسول الله (ص) فرمودند پای شتر را ببند، و به خدا توکل کن.
    پیامبر نفرمودند شتر را ره کن و به خدا توکل کن اتفاقی نمی افتد. یعنی اقدام عملی را انجام بده ولی به خدا هم بسپار چون ممکن است یک دزد بیاید و پای شتر را باز کند و شتر را ببرد. اشتباه دیگری که می کنند این است که وقتی می بینند استخاره خوب آمده دیگر تحقیق نمی کنند. این غلط است. با دین خدا اینجوری بازی نکنیم. اینها تفکرات سنتی غلط دینی است. یک روایت به من نشان بدهید که بگوید اگر استخاره خوب آمد بدون تحقیق بروید ازدواج کنید.

11. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

«خواستگاری»
    (ازدواج موفق )
    دکتر شاهین فرهنگ

آیا دختر می تواند از پسر خواستگاری بکند؟

جواب:

بله می توانند. مگر خانم خدیجه (س) از آقا رسول الله (ص) خواستگاری نکردند؟ چرا کردند. حالا بحث این است که اگر ما خانم مثل خدیجه (س) و مردی مثل رسول الله (ص) پیدا کردیم دخترها می توانند بروند خواستگاری!!!

در تاریخ داریم که دختران حضرت شعیب (ع) برای ایشان توضیح دادند که پدر جان ما برای آب دادن به گوسفندانمان معطل بودیم و نمی توانستیم به آنها آب بدهیم. (چون مردها دور آب بودند) اما یک مردی آمد و جریان را از ما پرسید و بعد گوسفندان ما را سیراب کرد. حضرت شعیب (ع) به دخترانشان گفتند بروید و این مرد را بیاورید. وقتی دختران با موسی (ع) پیش پدر بر می گردند حضرت شعیب (ع) به پیشنهاد یکی از دخترانش به موسی (ع) پیشنهاد ازدواج با یکی از دخترانش را می دهد. چون موسی (ع) هم آدم توانمندی بود و هم آدم متعهد و با تقوایی است. (چون به دختران شعیب گفت من جلو می روم و شما پشت سر من بیایید) سورة قصص آیه‌ی 27 به این داستان اشاره شده که حضرت شعیب (ع) به حضرت موسی (ع) می گوید که می خواهم یکی از دو دخترم را به همسری تو در بیاورم.

آیت الله مکارم شیرازی که از مراجع هستند می فرمایند که بر اساس این آیه ما نتیجه می گیریم که اگر بستگانتان دختر از پسری خوششان آمد از نظر دین هیچ اشکالی ندارد که بستگانِ دختر از پسری خواستگاری کنند.

آیا خود دختر به تنهایی می تواند از پسری خواستگاری کند؟

این خلاف ساختار و طبیعت شما خانمهاست. بگذارید پسرها بیایند و بگویند «یه غلام نمی خواهید؟» نه اینکه شما دخترها راه بیافتید و به پسری بگویید «یه کنیز نمی خواهید؟»
    این که گفته می شود
    زن مظهر ناز است و مرد مظهر نیاز
    اگر این جمله سر و ته بشود که خانمها بشوند مظهر نیاز، آن وقت لازمه اش این است که آقایان می شوند مظهر ناز!!!

خانمهای محترم!
    بگذارید که شما صید زیبای طبیعت باشید (که البته هستید) و مردها صیاد. بگذارید شما مطلوب باشید و مردها طالب!بگذارید شما خواسته باشید و مردها خواهان!بگذارید که مردها دنبال شما بدوند!چرا خودتان را کوچک می کنید؟ بگذارید مرد عطش باشد و شما شربت گوارا!
    بگذارید مرد خریدار باشد و شما جواهری گرانبها!
    اگر نقش خودتان را عوض کردید آن وقت اعتبارتان را از دست می دهید.

به هیچ وجه خانمها (مستقیما) از آقایان خواستگاری نکنید!

اگر خانمی از یک آقایی خوشش آمد چکار باید بکند؟

روشی که ما توصیه می کنیم این است که آن دختر یک واسطه را پیدا می کند که او برود پیش آن آقاپسر و کمی از فواید ازدواج و خوب بودن این آقا پسر با او صحبت می کند (ازدواج امر پسندیده و مقدسی است، شما هم پسر خیلی خوب و برازنده و شایسته ای هستید حیف است که جوانی مثل شما ازدواج نکنید، این همه دختر خوب دور و برمان هم هست مثلا مثل فلانی، {البته بنده خدا روحش هم خبر ندارد که من دارم با شما این حرفها را می زنم، اگر بفهمد شاید حال من را هم بگیرد و شاید هم با من برخورد بکند، ولی من پیش خودم فکر کردم دیدم شما پسر خوبی هستید و آن هم دختر خوبی است و گفتم حتی اگر با من برخورد هم بکند ارزشش را دارد، آمده ام که مزه دهان شما را بفهمم که اگر شما موافق هستید من بروم به دختر پیشنهاد بدهم.
    البته به شرط اینکه این واسطه به هیچ وجه تا آخر عمرش لو ندهد که رابط شما بوده است. باید آدم خیلی محکمی باشد. پس مستقیم به هیچ آقایی پیشنهاد ازدواج ندهید. ولی این حق شماست که از آقایی خوشت بیاید و حق دارید به او اعلام کنید که می خواهید شریک زندگی تان باشد ولی این را باید یک واسطه مطرح بکند. چون اگر لو برود که خانواده دختر یک نفر را واسطه کرده اند تا آخر عمر ممکن است از خانواده پسر سرکوفت بخورند! اگر قرار بود خانواده پسر بفهمند که این دختر آن واسطه را فرستاده که دیگر چه فرقی می کرد خود دختر مستقیم می رفت خواستگاری!

13. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    استخاره با قرآن:

سه تا دیدگاه وجود دارد.

اول: دیدگاه افراطیون:
    کسانی که برای هر کار کوچکی استخاره می کنند. حتی برای پاسخ به سوال، استخاره می کنند اگر خوب نیاید فکر می کنند آن جواب بد است. ما چنین چیزی در روایاتمان نداریم. و مورد قبول ما نیست.

دوم: کسانی که تفریط می کنند: کسانی که استخاره را غیر عقلی می دانند و می گویند مگر تو عقل و فهم و شعور نداری که استخاره می کنی؟ ما این را هم قبول نداریم چون عقل ما خیلی چیزها را نمی فهمد

سوم:دیدگاه معتدل: ما هم برای عقل و هم برای مشورت احترام قائل هستیم، ولی وقتی همة درها بسته بود و با عقل و مشورت به نتیجه ای نرسیدیم می رویم سراغ استخاره.کسانی که استخاره با قرآن برای ازدواج را جایز نمی دانند و می گویند «در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست»ما اگر بخواهیم با یک نفر ازدواج کنیم و برویم دربارة او تحقیق کنیم و همه هم بگویند خوب است، آیا این کافی است؟ آیا در تحقیقات کسی می تواند به من بگوید که این دختر خانم خیلی خوب است ولی نازا است. کسی می تواند به من بگوید که این پسر عقیم است؟ ما تا ازدواج نکنیم این چیزها را نمی فهمیم. کسی می تواند به من بگوید این خاستگاری که برای من آمده مرگ قطعی آن در 26 سالگی است؟ یعنی بچة شما که به دنیا می آید پدرش چند وقت بعد تصادف می کند و می میرد؟ (خب این چیزها در استخاره معلوم می شود)

سوال:آیادختری که نازا است و پسری که عقیم است حق ازدواج ندارند؟جواب:چرا حق ازدواج دارند. ولی خداوند من و شما را بهتر از خود ما می شناسد. خدا می داند که من آدم کم صبر و بی جنبه ای هستم و اگر به بعضی از خواسته هایم نرسم یک جور دیگر می شوم. خدا می داند که این دختری که من انتخاب کرده ام نازا و بسیار حساس است. و خدا می داند ما وقتی ازدواج کنیم بچه دار نخواهیم شد و مشکل از دختر است و من پسر هم شروع می کنم به عذاب دادن آن زن. و خدا می داند که من ظرفیت کمی دارم. و برای او هوو می آورم. و خدا می داند که وقتی این پسر قرار است در 26 سالگی بمیرد و این دختر هم بسیار حساس است، بخاطر فوت همسرش دچار بیماری روانی می شود. که هیچ روانشاسی نمی تواند آن را درمان کند. و بچة او را باید کس دیگری بزرگ کند. خدا همة اینها را می داند، خب پس چه اشکالی دارد که استخاره کنیم.

سند استخاره:
    کتاب «شرح لمعه» اثر شهید ثانی کتابی که طلبه ها در حوزة علمیه می خوانند، اول باب نکاح، گفته مستحب است که برای ازدواج دعا و استخاره کنیم. چون گفته دعا و استخاره معلوم می شود استخاره در اینجا به معنی قبلی (یعنی طلب خیر و دعا نیست) بلکه استخاره با قرآن است. به خاطر مسائل پنهانی که در ازدواج هست و ما نمی دانیم. این آدم امروز خوب است، هیچ تضمینی وجود ندارد که این پنج سال دیگه هم آدم خوبی باشد، خدا می داند که آن 5 سال دیگر معتاد می شود.عروس امام خمینی از همسر امام سوال می کنند که آیا ایشان برای ازدواج بچه هایشان استخاره می کنند و ایشان گفتند بله ایشان برای ازدواج تک تک دخترهایشان استخاره می کردند. البته نه اینکه اگر استخاره خوب بیاید بگویند «بله» و اگر بد آمد بگویند «نه». اگر استخاره بد می آمد که هیچ، ولی اگر خوب می آمد نمی گفتند بروید ازدواج کنید، تازه شروع می کردند به برسی، تحقیق، مشاوره، سوال و جواب.اینکه می بینی بعضیها استخاره می کنند خوب می آید و بعد ازدواج می کنند به طلاق می کشد به خاطر همین عدم تحقیق است. استخاره فقط برای طلب خیر است و اینکه خدا چیزهایی را که تو نمی دانی به تو بگوید ولی اگر استخاره خوب آمد حق نداری بلافاصله ازدواج کنی. بلکه باید تحقیق و برسی کنی.سورة بقره آیة 216: «چه بسا چیزیهایی که شما از آن کراهت دارید ولی سود شما در آن است»خوبی که خدا می گوید با خوب من و شما فرق می کند. وقتی خدا می گوید این مورد خوب است یعنی تو در کنار او رشد می کند، نه اینکه در کنار او الزاما خوشبخت می شوی (ممکن است خیلی هم سختی بکشی و رنج ببینی)

استخاره اول از همه:
    حق ندارید بعد از تحقیق و صحبت استخاره کنید و بعد بگویید استخاره بد آمد، چون شما با احساسات دختر بازی می کنید. یا استخاره نکنید (میل خودتان است چون واجب نیست) و یا اگر خواستید بکنید قبل از انجام هر کاری بکنید. مثلا زنگ می زنند که برای خاستگاری که می خواهیم بیاییم، بگویید خبرتان می کنیم، و استخاره کنید، و اگر خوب آمد اجازه بدهید بیایند برای خواستگاری، یا قبل از اینکه بروید خاستگاری استخاره کنید (برای خانوادة پسر) نه اینکه چند بار بروید و بیایید و بین دختر و پسر صمیمیت ایجاد بشود و بعد بگویید استخاره بد آمده و به هر دو ضربه بزنید. شما اینجوری آدمها را با خدا دشمن می کنید. پس اگر تحقیق کرده اید و همه چیز خوب بوده دیگر حق ندارید بعد از آن استخاره کنید.

امام صادق (ع) فرمودند کسی باید استخاره کند که مفاهیم قرآن را کامل بشناسد و بتواند موضوع شما را تشخیص بدهد و قدرت انطباق قرآن با موضوع شما را داشته باشد.
    من جزو دیدگاه دوم هستم ومعتقدم استخاره هیچ تاثیری نو انتخاب ما نداره درسته عقل همه چیو نمیدونه اما تا جایی که میدونه باید ازش پیروی کرد واینکه بخوای قرآنو ازش بعنوان فال استفاده کنی خیلی بده بجای فال گرفتن دعای خیر کردن خیلی عقلانی تره
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

15. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    من جزو دیدگاه دوم هستم ومعتقدم استخاره هیچ تاثیری نو انتخاب ما نداره درسته عقل همه چیو نمیدونه اما تا جایی که میدونه باید ازش پیروی کرد واینکه بخوای قرآنو ازش بعنوان فال استفاده کنی خیلی بده بجای فال گرفتن دعای خیر کردن خیلی عقلانی تره
    خارج از بحث درست یا غلط بودن استخاره که اطلاعاتی هم ازش ندارم ، موافقم منم علاقه به استخاره گرفتن ندارم ، و استفاده ای هم تابحال نکردم

به نظرم آدم برای ازدواج باید به عقلش و مشورت و تحقیق و... تکیه کنه و با توکل بر خدا پیش بره . اونی که استخاره یا فال میگره معمولاً با خودش میگه هرچی پیش آید خوش آید ...

استخاره با قرآن یا حافظ یا به هر نحوی دیگری برای تصمیم گیری در ازدواج از نظر من کاملاً غلطه ، آدم باید با اطمینان خودش پیش بره و بدونه چی درسته و چی غلط ( نظر شخصی منه )

17. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خارج از بحث درست یا غلط بودن استخاره که اطلاعاتی هم ازش ندارم ، موافقم منم علاقه به استخاره گرفتن ندارم ، و استفاده ای هم تابحال نکردم

به نظرم آدم برای ازدواج باید به عقلش و مشورت و تحقیق و... تکیه کنه و با توکل بر خدا پیش بره . اونی که استخاره یا فال میگره معمولاً با خودش میگه هرچی پیش آید خوش آید ...

استخاره با قرآن یا حافظ یا به هر نحوی دیگری برای تصمیم گیری در ازدواج از نظر من کاملاً غلطه ، آدم باید با اطمینان خودش پیش بره و بدونه چی درسته و چی غلط ( نظر شخصی منه )
    دقیقا نظر منم همینه من به دعا وتوکل اعتقاد دارم ولی استخاره وفال نه. تمام فاکتورهای عقلی ومشورتی رو آدم انجام میده بقیشو دیگه توکل میکنه بعدشم اگه نتیجش مثبت هم نبود بازم مهم نیست مهم اینه درست ترین کار ممکن رو کردی
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

19. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

معایب خواستگاری دختر از پسر چیست؟
    (ازدواج موفق )
    دکتر شاهین فرهنگ

اول:
    اگر دختر ها از پسرها خواستگاری بکنند به احتمال زیاد مورد سوء استفاده (جنسی) قرار می گیرند. و به احتمال زیاد دختر مورد بی حرمتی قرار می گیرد.

دوم:

حیای جنس زن ایجاب می کند که خودش از پسر خواستگاری نکند
    ویلیام جیمز (فیلسوف آمریکایی) :
    حیای زن ایجاب می کند که دنبال مرد نرود و عزت خود را خدشه دار نکند.

حیای شما به عنوان یک زن ایجاب می کند اگر شما بروید خواستگاری ممکن است از نظر مرد یک دختر دریده و بی حیا فرض بشوید.

سوم:
    اگر دختر پاسخ منفی بشنود با روح حساس و لطیفی که دارد ضربة عاطفی که می خورد خیلی اساسی است. پسرها چون کمی محکم تر هستند اگر پیشنهاد ازدواج بدهد و دختر قبول نکند یکی دو هفته ای را گیج است اما درست می شود. اما دختر نه! چقدر یک دختر باید به خودش فشار بیاورد که به یک پسر پیشنهاد ازدواج بدهد و پسر هم راحت جواب نه بدهد. اثرات روحی و روانی که این «نه» برای دختر دارد بسیار سنگین است.

چهارم:

اگر هم پسر بپذیرد و ازدواج بکنند و در طول زندگی مشترک بین انها شکاف و اختلاف و تنش و درگیری بوجود بیاید پسر می گوید «من که نمی خواستم خودت آمدی التماس کردی یادت رفته چطوری آویزون من شده بودی که بیا من رو بگیر! » آن وقت است که دختر سقوط خواهد کرد.

21. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

معایب خواستگاری دختر از پسر چیست؟
    (ازدواج موفق )
    دکتر شاهین فرهنگ

اول:
    اگر دختر ها از پسرها خواستگاری بکنند به احتمال زیاد مورد سوء استفاده (جنسی) قرار می گیرند. و به احتمال زیاد دختر مورد بی حرمتی قرار می گیرد.

دوم:

حیای جنس زن ایجاب می کند که خودش از پسر خواستگاری نکند
    ویلیام جیمز (فیلسوف آمریکایی) :
    حیای زن ایجاب می کند که دنبال مرد نرود و عزت خود را خدشه دار نکند.

حیای شما به عنوان یک زن ایجاب می کند اگر شما بروید خواستگاری ممکن است از نظر مرد یک دختر دریده و بی حیا فرض بشوید.

سوم:
    اگر دختر پاسخ منفی بشنود با روح حساس و لطیفی که دارد ضربة عاطفی که می خورد خیلی اساسی است. پسرها چون کمی محکم تر هستند اگر پیشنهاد ازدواج بدهد و دختر قبول نکند یکی دو هفته ای را گیج است اما درست می شود. اما دختر نه! چقدر یک دختر باید به خودش فشار بیاورد که به یک پسر پیشنهاد ازدواج بدهد و پسر هم راحت جواب نه بدهد. اثرات روحی و روانی که این «نه» برای دختر دارد بسیار سنگین است.

چهارم:

اگر هم پسر بپذیرد و ازدواج بکنند و در طول زندگی مشترک بین انها شکاف و اختلاف و تنش و درگیری بوجود بیاید پسر می گوید «من که نمی خواستم خودت آمدی التماس کردی یادت رفته چطوری آویزون من شده بودی که بیا من رو بگیر! » آن وقت است که دختر سقوط خواهد کرد.

گزینه آخر واسه مرد هم میتونه باشه

Sent from my E6833 using Tapatalk
    امضای ایشان

23. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

گزینه آخر واسه مرد هم میتونه باشه

Sent from my E6833 using Tapatalk
    زنو مرد باهم فرق میکنن ،
    اگه زن به مرد بگه خودت افتادی به پام مرد ککش هم نمیگزه ، اما زن روحیه اش خیلی حساس تره خرد میشه ...

مگه اینکه مرد روحیش زنانه باشه ، وگرنه مرد با این حرفا چیزیش نمیشه

25. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : رازهای ازدواج موفق

پس بنا به توضیحات بالا اگه دختری از پسری خواستگاری کنه گناه انجام داده؟
    امضای ایشان

27. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

پس بنا به توضیحات بالا اگه دختری از پسری خواستگاری کنه گناه انجام داده؟
    نه خواستگاری دختر از پسر به هیچ وجه گناه نیست !

اما باید بدونه که خلاف جهت طبیعتش داره پیش میره ، و باید آمادگی روبرو شدن با اثراتش هم باشه ...

مخصوصاً اگه مستقیما خودش بخواد بره از پسر خواستگاری کنه احتمال پیش اومد گناه هم ممکن و بالاس

بهتره اگه دختری از پسری خوشش میاد از شخص سوم کمک بگیره که اون فرد هم شخصی امین باشه و بره از نظر پسر در مورد دختر خانم جویا بشه و اگه مثبته سبب این امر خیر بشه ، به نحوی که پسر به هیچ نحوی ندونه دختر این فرد رو فرستاده

اگر خانمی از یک آقایی خوشش آمد چکار باید بکند؟

روشی که ما توصیه می کنیم این است که آن دختر یک " واسطه " را پیدا می کند که او برود پیش آن آقاپسر و کمی از فواید ازدواج و خوب بودن این آقا پسر با او صحبت می کند (ازدواج امر پسندیده و مقدسی است، شما هم پسر خیلی خوب و برازنده و شایسته ای هستید حیف است که جوانی مثل شما ازدواج نکنید، این همه دختر خوب دور و برمان هم هست مثلا مثل فلانی، {البته بنده خدا روحش هم خبر ندارد که من دارم با شما این حرفها را می زنم، اگر بفهمد شاید حال من را هم بگیرد و شاید هم با من برخورد بکند، ولی من پیش خودم فکر کردم دیدم شما پسر خوبی هستید و آن هم دختر خوبی است و گفتم حتی اگر با من برخورد هم بکند ارزشش را دارد، آمده ام که مزه دهان شما را بفهمم که اگر شما موافق هستید من بروم به دختر پیشنهاد بدهم.
    البته به شرط اینکه این واسطه به هیچ وجه تا آخر عمرش لو ندهد که رابط شما بوده است. باید آدم خیلی محکمی باشد. پس مستقیم به هیچ آقایی پیشنهاد ازدواج ندهید. ولی این حق شماست که از آقایی خوشت بیاید و حق دارید به او اعلام کنید که می خواهید شریک زندگی تان باشد ولی این را باید یک واسطه مطرح بکند. چون اگر لو برود که خانواده دختر یک نفر را واسطه کرده اند تا آخر عمر ممکن است از خانواده پسر سرکوفت بخورند! اگر قرار بود خانواده پسر بفهمند که این دختر آن واسطه را فرستاده که دیگر چه فرقی می کرد خود دختر مستقیم می رفت خواستگاری!

29. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نه خواستگاری دختر از پسر به هیچ وجه گناه نیست !

اما باید بدونه که خلاف جهت طبیعتش داره پیش میره ، و باید آمادگی روبرو شدن با اثراتش هم باشه ...

مخصوصاً اگه مستقیما خودش بخواد بره از پسر خواستگاری کنه احتمال پیش اومد گناه هم ممکن و بالاس

بهتره اگه دختری از پسری خوشش میاد از شخص سوم کمک بگیره که اون فرد هم شخصی امین باشه و بره از نظر پسر در مورد دختر خانم جویا بشه و اگه مثبته سبب این امر خیر بشه ، به نحوی که پسر به هیچ نحوی ندونه دختر این فرد رو فرستاده
    با این همه تاثیرات بدی که میزاره رو طرف خوب میشه کار حرام وگناه دیگه مگه غیر اینه که هرکاری که آدم انجام بده که براش ضرر داشته باشه میشه حرام وگناه؟
    امضای ایشان

31. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

با این همه تاثیرات بدی که میزاره رو طرف خوب میشه کار حرام وگناه دیگه مگه غیر اینه که هرکاری که آدم انجام بده که براش ضرر داشته باشه میشه حرام وگناه؟
    نه ، هر چیز که رو آدم تاثیر منفی بزاره که حرام و گناه نیست ،
    مثلاً : دختری مستقیم بره از پسری خواستگاری کنه و پسر بهش جواب بده ، رو روحیه دختر تاثیر منفی میزاره و برا روحیه اش بده ، اما حرام نیست ( حتماً باید همه چی رو اسلام حرام کنه مگه ؟ ، ممکنه ظرفیت طرفین بالا باشه و یکم دهم درصد ازدواج موفقی پیش بیاد ، اونم به صورت نادر و کم )
    اما مطمعنن باتوجه به جامعه ای زمان حال در هر کشوری مطمعنن پسری سمت دختری بره امکان این که ارتباط تبدیل به ارتباط گناه بشه خیلی بالاس ، 99% درصد . کم پیش میاد دختر و پسر احساسات خودشون رو کنترل کنن حدودشون و مرز هاشون بمونن و فقط خواستگاری کنن ، اکثراً منجر به ارتباط و دوستی میشه .

33. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نه ، هر چیز که رو آدم تاثیر منفی بزاره که حرام و گناه نیست ،
    مثلاً : دختری مستقیم بره از پسری خواستگاری کنه و پسر بهش جواب بده ، رو روحیه دختر تاثیر منفی میزاره و برا روحیه اش بده ، اما حرام نیست ( حتماً باید همه چی رو اسلام حرام کنه مگه ؟ ، ممکنه ظرفیت طرفین بالا باشه و یکم دهم درصد ازدواج موفقی پیش بیاد ، اونم به صورت نادر و کم )
    اما مطمعنن باتوجه به جامعه ای زمان حال در هر کشوری مطمعنن پسری سمت دختری بره امکان این که ارتباط تبدیل به ارتباط گناه بشه خیلی بالاس ، 99% درصد . کم پیش میاد دختر و پسر احساسات خودشون رو کنترل کنن حدودشون و مرز هاشون بمونن و فقط خواستگاری کنن ، اکثراً منجر به ارتباط و دوستی میشه .
    اتفاقا براساس اسلام هرکاریکه برای انسان ضرر داشته باشه واثر منفی داشته باشه حرامه
    امضای ایشان

34. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

اتفاقا براساس اسلام هرکاریکه برای انسان ضرر داشته باشه واثر منفی داشته باشه حرامه
    من نمیتونم فتوای بدم ، در حد من نیست ،

اما همه آدما که مسلمان نیستن ، و یا کامل به قوانین اسلام عمل نمیکنن که ، پس شما هم مواظب باشین گرفتار نشین

بعدش هم طبق دستور اسلام شما الان نباید مجرد باشی

35. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

من نمیتونم فتوای بدم ، در حد من نیست ،

اما همه آدما که مسلمان نیستن ، و یا کامل به قوانین اسلام عمل نمیکنن که ، پس شما هم مواظب باشین گرفتار نشین

بعدش هم طبق دستور اسلام شما الان نباید مجرد باشی
    طبق دستور اسلام گفته شده وقتی داری میوفتی تو چاه چشاتو باز کنی خودتو به هلاکت نندازی درسته همه آدما مسلمان نیستن ولی عقل که دارن
    ویرایش توسط mohammad365 : 01-31-2016 در ساعت 12:01 PM
    امضای ایشان

37. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

طبق دستور اسلام گفته شده وقتی داری میوفتی تو چاه چشاتو باز کنی خودتو به هلاکت نندازی درسته همه آدما مسلمان نیستن ولی عقل که دارن
    دقیقاً ، ولی همه به یک اندازه از عقل و احساسشون استفاده نمیکنن ، ما هم قرار نیست جوش بقیه رو بزنیم ،اطلاع میدیم بقیش با خودشونه .

ولی هیچ کودوم دلیل مجرد موندن شما تو این سن نمیشه
    مجرد موندن تو این سن برای شما گناهه
    یعنی شما الان تو همون چاه هستین ، باید در بیایین ، در اسرع وقت سریع مزدوج بشین ( گارد هم نگیرین حرف حقه ، خود سرچ کنید پیامبر و اسلام در مورد ازدواج چی گفتن ، که فکر کنم بیشترش رو هم بدونین )

38. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

دقیقاً ، ولی همه به یک اندازه از عقل و احساسشون استفاده نمیکنن ، ما هم قرار نیست جوش بقیه رو بزنیم ،اطلاع میدیم بقیش با خودشونه .

ولی هیچ کودوم دلیل مجرد موندن شما تو این سن نمیشه
    مجرد موندن تو این سن برای شما گناهه
    یعنی شما الان تو همون چاه هستین ، باید در بیایین ، در اسرع وقت سریع مزدوج بشین ( گارد هم نگیرین حرف حقه ، خود سرچ کنید پیامبر و اسلام در مورد ازدواج چی گفتن ، که فکر کنم بیشترش رو هم بدونین )
    الان شکی نیست که من تو چاه هستم قبول ولی نمیخوام دیگه برم برسم به هسته مرکزی کره زمیندرمورد احادیثی که پیامبران وامامان معصوم گفته اند باید بگم که جامعه الان اون خصوصیت دوران ظهور اسلامو نداره نمیگم احادیث وحرفای معصومین فقط مربوط به عصر خودشون بوده اما شرایط کنونی جامعه خیلی فرق کرده درسته ازدواج عالیه خیلی خوبه اما نتیجه رو باید بهش اهمیت بدی نه صرفا خود ازدواج
    امضای ایشان

40. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

الان شکی نیست که من تو چاه هستم قبول ولی نمیخوام دیگه برم برسم به هسته مرکزی کره زمیندرمورد احادیثی که پیامبران وامامان معصوم گفته اند باید بگم که جامعه الان اون خصوصیت دوران ظهور اسلامو نداره نمیگم احادیث وحرفای معصومین فقط مربوط به عصر خودشون بوده اما شرایط کنونی جامعه خیلی فرق کرده درسته ازدواج عالیه خیلی خوبه اما نتیجه رو باید بهش اهمیت بدی نه صرفا خود ازدواج
    اتفاقاً احادیثی که در مورد ازدواج هستن در رابطه با زمان حال خیلی بیشتر میان ، الان مجرد سالم موندن واقعاً سخته ، متاهل هاش که در خطر هستن مجردا که دیگه بماند .

احادیث هم من که با حدیثی رو برو نشدم که نشه در زمان حال بکار برد ، بیشترش به خاطر سطح انتظارات و تواقعات ماس که نمی تونیم ازشون استفاده و نفع ببریم .

به شخصه با اطمینان کامل میگم دلیل اصلی ازدواج نکردن جوون های الان محدودیت هاییه که خودمون تو سرمون برا خودمون ایجاد کردیم .
    ازدواج چیز شاخی نیست ، من به این جمله اعتقاد کامل دارم ، ازدواج باید به هنگام و آگاهانه و آسان انجام بشه ، اونم با فرد مناسب و هم کفو

42. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

اتفاقاً احادیثی که در مورد ازدواج هستن در رابطه با زمان حال خیلی بیشتر میان ، الان مجرد سالم موندن واقعاً سخته ، متاهل هاش که در خطر هستن مجردا که دیگه بماند .

احادیث هم من که با حدیثی رو برو نشدم که نشه در زمان حال بکار برد ، بیشترش به خاطر انتظارات و تواقعات ماس که نمتونیم ازشون استفاده و نفی ببریم .

به شخصه با اطمینان کامل میگم دلیل اصلی ازدواج نکردن جوون های الان محدودیت هاییه که خودمون تو سرمون برا خودمون ایجاد کردیم .
    ازدواج چیز شاخی نیست ، من به این جمله اعتقاد کامل دارم ، ازدواج باید به هنگام و آگاهانه و آسان انجام بشه ، اونم با فرد مناسب و هم کفو
    منم همینو میگم ولی تنها توقع نیست شرایط اجتماعی هم هست منم دارم میگم ازدواج چیز شاخ نیست اما؟؟اما آگاهانه آسان وفردمناسب همه اینا باشه همین الان مزدوج شدم
    امضای ایشان

44. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

منم همینو میگم ولی تنها توقع نیست شرایط اجتماعی هم هست منم دارم میگم ازدواج چیز شاخ نیست اما؟؟اما آگاهانه آسان وفردمناسب همه اینا باشه همین الان مزدوج شدم

اینا که خودش نمیاد باید شما بری آستین بالا بزنی
    همین الان خودتون میگفتین فقط پسرا باید برن خواستگاری ، برا دخترا حرامه
    پس نزارین دختر مردم تو خونه بمونه ، فست برین بگردین پیدا کنید ، خواستگاری کنید ، انقدر خواستگاری برین تا پیداش کنید ( اگه از اول پست خونده باشین روش هاشم توضیح داده ، هیچ بهونه ای قابل قبول نیست )

شرایط اجتماعی ، فرهنگ و ... هم همین سطح توقعات و انتظارات ما میسازن

برادر من ، خودم تو این زمینه استادم ، پاشو برو از خدا بترس ، من خودم فیلمم ، هیچ راهی برای پیچوندن نیست ، دیگه اینقدر پست کشش نده ، بزار مطالب هم مرتب بمونه

45. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بنظر من بجای این تایپیک باید تایپیکی در مورد آشنایی با فرهنگ یک خانواده ومفهوم خانواده میزدند بعد تایپیکی درمورد آگاهی های مورد نیاز برای ازدواج کردن وآخرین مرحله رازهای ازدواج موفق
    امضای ایشان

46. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

بنظر من بجای این تایپیک باید تایپیکی در مورد آشنایی با فرهنگ یک خانواده ومفهوم خانواده میزدند بعد تایپیکی درمورد آگاهی های مورد نیاز برای ازدواج کردن وآخرین مرحله رازهای ازدواج موفق
    اگه از اول میخوندین در مور آشناهی ،فرهنگ و خانواده ها هم اطلاعات داده بود .
    حتی قبل از خانواده شروع کرده ، از شخص و شخصیت ها شروع شده ، از تفاوت ها و اعتقادات و...

برادر من برو از خدا بترس

47. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

اینا که خودش نمیاد باید شما بری آستین بالا بزنی
    همین الان خودتون میگفتین فقط پسرا باید برن خواستگاری ، برا دخترا حرامه
    پس نزارین دختر مردم تو خونه بمونه ، فست برین بگردین پیدا کنید ، خواستگاری کنید ، انقدر خواستگاری برین تا پیداش کنید ( اگه از اول پست خونده باشین روش هاشم توضیح داده ، هیچ بهونه ای قابل قبول نیست )

شرایط اجتماعی ، فرهنگ و ... هم همین سطح توقعات و انتظارات ما میسازن

برادر من ، خودم تو این زمینه استادم ، پاشه برو از خدا بترس ، من خودم فیلمم ، هیچ راهی برای پیچوندن نیست ، دیگه اینقدر پست کشش نده ، بزار مطالب هم مرتب بمونه
    برادر من منکه نمیتونم تکی فرهنگو جامعه رو عوض کنم باید روشنفکرا که تو کار فرهنگن بیان یک تحولی تو جامعه انجام بدن که جوونا دیگه دوتا دوتا ازدواج کنندرضمن شما یکی از خونواده های امروزی رو بیار که مفهوم خونواده رو داشته باشه؟شما یکی از متاهلین رو بیار که مفهوم همسر روداشته باشند (کاری به رویا پردازی و توهم ندارم)شما یک فردی رو بیار که به مفهوم واقعی داره زندگی میکنه؟شما از ازدواجو چیزهای واقعی وایده آل حرف میزنید که تو دنیای الان وجودنداره همه مطالب درحیطه ازدواج موفق خیلی عالی وقشنگ هستند وآدم لذت میبره ولی اینا وجود خارجی نداره هیچ فایده ای نداره تا خود ازواج مفهوم خودشو داشته باشه وقتی ازدواج مفهوم خودشو داشت همه این حرفای قشنگو منطقی میتونه عملی بشه
    امضای ایشان

48. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

برادر من منکه نمیتونم تکی فرهنگو جامعه رو عوض کنم باید روشنفکرا که تو کار فرهنگن بیان یک تحولی تو جامعه انجام بدن که جوونا دیگه دوتا دوتا ازدواج کنندرضمن شما یکی از خونواده های امروزی رو بیار که مفهوم خونواده رو داشته باشه؟شما یکی از متاهلین رو بیار که مفهوم همسر روداشته باشند (کاری به رویا پردازی و توهم ندارم)شما یک فردی رو بیار که به مفهوم واقعی داره زندگی میکنه؟شما از ازدواجو چیزهای واقعی وایده آل حرف میزنید که تو دنیای الان وجودنداره همه مطالب درحیطه ازدواج موفق خیلی عالی وقشنگ هستند وآدم لذت میبره ولی اینا وجود خارجی نداره هیچ فایده ای نداره تا خود ازواج مفهوم خودشو داشته باشه وقتی ازدواج مفهوم خودشو داشت همه این حرفای قشنگو منطقی میتونه عملی بشه
    بجای اینکه دنبال الگو باشین خودتون اگو بقیه باشین

اگه اطرافتون زوجی رو پیدا نمیکنید که به نظر شما زندگی ایده الی داشته باشن این دیدگاه شماس ، شاید از دیدگاه اونا همون زندگی که دارن براشون بهترینه

شما چیکار به بقیه دارین ، ما مسئول تربیت و اصلاح و... بقیه نیستیم ، همین که خودمون رو اصلاح کنیم و زندگی موفقی داشته باشیم کافیه و یه دنیا ارزش داره برا خودمون و جامعه

کلی آدم هم هستن که ازدواج موفق دارن ، شما باهاشون ربرو نشدین ، دلیل نمیشه خودتون رو قانع کنید که چون بقیه نشدن ولش ، ( عزیز اینا همش بهانه اس که خودمون رو راضی کنیم و دل خوش ، باید تلاش کرد )

49. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

هر كسي بايد از خودش شروع كنه وقتي شما
    ميگي شرايط نامساعده ازدواج نميكنم بخاطر اينكه جامعه خرابه يعني همه مشكل دارن
    شما خودتو اصلاح كن از خودت شرو كن بقيه هم شما رو ببينن ياد بگيرن
    چرا فكر ميكني كسي معني و مفهموم ازدواج رو نميدونه معني همسرداري رو نميدونه
    همه رو بايك ديد نگاه نكنيد شما خودتون نميخاييد ازدواج كنيد به نظر من اين مربوط به شرايط نيست

51. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بجای اینکه دنبال الگو باشین خودتون اگو بقیه باشین

اگه اطرافتون زوجی رو پیدا نمیکنید که به نظر شما زندگی ایده الی داشته باشن این دیدگاه شماس ، شاید از دیدگاه اونا همون زندگی که دارن براشون بهترینه

شما چیکار به بقیه دارین ، ما مسئول تربیت و اصلاح و... بقیه نیستیم ، همین که خودمون رو اصلاح کنیم و زندگی موفقی داشته باشیم کافیه و یه دنیا ارزش داره برا خودمون و جامعه

کلی آدم هم هستن که ازدواج موفق دارن ، شما باهاشون ربرو نشدین ، دلیل نمیشه خودتون رو قانع کنید که چون بقیه نشدن ولش ، ( عزیز اینا همش بهانه اس که خودمون رو راضی کنیم و دل خوش ، باید تلاش کرد )
    دیدگاه من؟یه کم حقیقتو نگاه کنید ببینید شمادر24ساعت چکار میکنید خودتون جوابشو به خودتون بدین.مرد خونه از صب تا شب سر کاره دوتا شغل داره ازون طرف هم که90 درصد خانمها شاغلند واونم تاشب سر کاره از طرف دیگه بچه رو گذاشتن مهد آیا تو جامعه همینطوری هست یا من توهم زدم ونظر منه؟آیا بین این مثلا خانواده رابطه ای میشه گذاشت که بهش بگن خانواده؟اگه میشه گذاشت که واقعا فکر کنم من مشکل تجزیه وتحلیل دارم .آیا رشد طلاق تو ایران زیاد شده یا نه؟اگه نشده من اشتباه فهمیدم آیا ازدواج در ایران کم نشده؟اگه نشده بازم اشتباه فکر کردم نظرم سلیقه ای بوده آیا آمار خودکشی وفکر کردن تو جامعه ما بیشتر نشده؟اگه نشده پس فقط دیدگاه منه من اشتباه کردم آیا بسیاری از کاربرهای این سایت بخاطر مشکلاتشون اینجا موضوعی رو بازگو نمیکنن؟بازم دیدگاه منه.اگه اینارو بشه جمع کرد میشه گفت زندگی موفق وازدواج موفق داشتن؟اگه میشه واقعا گفت دیگه واقعا فکر میکنم قدرت تعقلمو از دست دادم
    امضای ایشان

53. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    هر كسي بايد از خودش شروع كنه وقتي شما
    ميگي شرايط نامساعده ازدواج نميكنم بخاطر اينكه جامعه خرابه يعني همه مشكل دارن
    شما خودتو اصلاح كن از خودت شرو كن بقيه هم شما رو ببينن ياد بگيرن
    چرا فكر ميكني كسي معني و مفهموم ازدواج رو نميدونه معني همسرداري رو نميدونه
    همه رو بايك ديد نگاه نكنيد شما خودتون نميخاييد ازدواج كنيد به نظر من اين مربوط به شرايط نيست
    اتفاقا اون کسی که بیشتر مشکل داره منم ولی جامعه هم خیلی مشکل داره الانم دارم میگم هیچکی معنی همسرداری رو نمیدونه فقط مثل کتاب آیین نامه داریم قوانینو میخونیم اما کی وکجا انجامش میدیم؟قطعا وقطعا اگه یک فرد آخر عقاید همسرداری و عقاید خانوادگی محکم هم باشه نمیتونه یک سر سوزن اینو تو جامعه الان عملی کنه شرایط زندگی نمیزاره نه واقعا غیر اینه؟؟؟؟؟؟اصلا حق با شما همه اینها عقاید بنده بوده بالاخره همین عقاید که دلیلی داشته که بوجود اومده اینو دیگه نمیشه منکر شد بنظر شما این عقاید چجوری بوجود میاد؟یک عوامل بیرونی هستش این عوامل بیرونی همون شرایط اجتماعیه
    ویرایش توسط mohammad365 : 01-31-2016 در ساعت 01:48 PM
    امضای ایشان

54. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

دیدگاه من؟یه کم حقیقتو نگاه کنید ببینید شمادر24ساعت چکار میکنید خودتون جوابشو به خودتون بدین.مرد خونه از صب تا شب سر کاره دوتا شغل داره ازون طرف هم که90 درصد خانمها شاغلند واونم تاشب سر کاره از طرف دیگه بچه رو گذاشتن مهد آیا تو جامعه همینطوری هست یا من توهم زدم ونظر منه؟آیا بین این مثلا خانواده رابطه ای میشه گذاشت که بهش بگن خانواده؟اگه میشه گذاشت که واقعا فکر کنم من مشکل تجزیه وتحلیل دارم .آیا رشد طلاق تو ایران زیاد شده یا نه؟اگه نشده من اشتباه فهمیدم آیا ازدواج در ایران کم نشده؟اگه نشده بازم اشتباه فکر کردم نظرم سلیقه ای بوده آیا آمار خودکشی وفکر کردن تو جامعه ما بیشتر نشده؟اگه نشده پس فقط دیدگاه منه من اشتباه کردم آیا بسیاری از کاربرهای این سایت بخاطر مشکلاتشون اینجا موضوعی رو بازگو نمیکنن؟بازم دیدگاه منه.اگه اینارو بشه جمع کرد میشه گفت زندگی موفق وازدواج موفق داشتن؟اگه میشه واقعا گفت دیگه واقعا فکر میکنم قدرت تعقلمو از دست دادم
    دیدگاه من؟یه کم حقیقتو نگاه کنید ببینید شمادر24ساعت چکار میکنید خودتون جوابشو به خودتون بدین.
    حقیقت نگاه میکنیم ، اما قرار نیست من یا همه آدما مثل اونا بشیم ،
    همین حقیقت باید الگو ای باشه برای ما و شما تا راه درست رو پیدا کنیم

مرد خونه از صب تا شب سر کاره دوتا شغل داره ازون طرف هم که90 درصد خانمها شاغلند واونم تاشب سر کاره از طرف دیگه بچه رو گذاشتن مهد آیا تو جامعه همینطوری هست یا من توهم زدم ونظر منه؟
    آیا بین این مثلا خانواده رابطه ای میشه گذاشت که بهش بگن خانواده؟
    اگه میشه گذاشت که واقعا فکر کنم من مشکل تجزیه وتحلیل دارم .آیا رشد طلاق تو ایران زیاد شده یا نه؟
    اگه نشده من اشتباه فهمیدم آیا ازدواج در ایران کم نشده؟
    اگه نشده بازم اشتباه فکر کردم نظرم سلیقه ای بوده آیا آمار خودکشی وفکر کردن تو جامعه ما بیشتر نشده؟
    اگه نشده پس فقط دیدگاه منه من اشتباه کردم آیا بسیاری از کاربرهای این سایت بخاطر مشکلاتشون اینجا موضوعی رو بازگو نمیکنن؟بازم دیدگاه منه.
    این که سرنوشت آدما چه سمتی رو داره پیش میبره تصمیم های گه در گذشته و حال میگیرن رقم میزنه ، سرنوشت رو خودمون رقم میزنیم ، با دست خودمون مینویسیم
    هر تصمیمی که در گذشته گرفتیم تاثیرش در آینده هست ، هر معلولی علتی داره

شما سبک زندگی بقیه رو نمیپسندی ، نپسند ، سبک خودت رو داشته باشه ، قرار نیست همه یکجور زندگی کنن و به یک نحو از زندگی لذت ببرن ( قضاوت نکنید ، همونای که شب تا صبح دارن کار میکنن و جون میکنن شاید دارن لذت میبرن و عاشق زندگیشونن چون انتخاب خودشونه )
    طلاق زیاد شده ؟ ، الگو بگیرن چی شده که طلاق میگیرن ، تا برای شما پیش نیاد ( دنبال اطلاح جامعه نباشین ، ببینید باید چیکار کنید تا در زندگی شما و فرزندانتون این اشتباهات رخ نده )
    خودکشی زیاد شده ؟ خب اونم علتی داره ، شما ، من و بقیه باید الگو بگیرن تا چنین اشتباهاتی انجام ندن ، اما اینکه بقیه بخوان اشتباه کنن یا درست زندگی کنن انتخاب خودشونه ، ما باید زندگی خودمون رو به بهترین شکل پیش ببریم و اگه میتونیم به اطرافیامون هم کمک کنیم زندگی شون بهتر بشه
    مردم اشتباه میکنن ، ایراد دارن ، کامل نیستن ، خوب قرار نیست شما تاوانش رو پس بدین ، ما هم کامل نیستیم ، حالا اگه احساس عاقل بودن نسبت به بقیه میکنیم باید زندگی خوبی برا خودمون درست کنیم تا الگو بشیم ، نه اینکه رنجش اونا رو ما به دوش بکشیم و فرو بریزیم .

من ، شما ، یا هر کس دیگه ، تو زندگی و یا در خانواده اش یک ایراد های یا سختی های روبرو میشه ، قرار نیست تسلیم بشیم

اگه اینارو بشه جمع کرد میشه گفت زندگی موفق وازدواج موفق داشتن؟اگه میشه واقعا گفت دیگه واقعا فکر میکنم قدرت تعقلمو از دست دادم
    زندگی موفق و ازدواج موفق میشه داشت ، خیلی ها دارن و مشغول زندگی هم هستن
    چرا میخواین از هر خانواده یا یک زندگی یک ایراد پیدا کنید و به دوش بکشین ، آدما که فرشته نیستن ، تو هر زندگی سختی هست ، اما تسلیم نمیشن ، زندگی میکنن حلش میکنن لذت میبرن ، عشق میکنن ( اصلا زندگی بدون سختی که لذت نداره )

55. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

اتفاقا اون کسی که بیشتر مشکل داره منم ولی جامعه هم خیلی مشکل داره الانم دارم میگم هیچکی معنی همسرداری رو نمیدونه فقط مثل کتاب آیین نامه داریم قوانینو میخونیم اما کی وکجا انجامش میدیم؟قطعا وقطعا اگه یک فرد آخر عقاید همسرداری و عقاید خانوادگی محکم هم باشه نمیتونه یک سر سوزن اینو تو جامعه الان عملی کنه شرایط زندگی نمیزاره نه واقعا غیر اینه؟؟؟؟؟؟اصلا حق با شما همه اینها عقاید بنده بوده بالاخره همین عقاید که دلیلی داشته که بوجود اومده اینو دیگه نمیشه منکر شد بنظر شما این عقاید چجوری بوجود میاد؟یک عوامل بیرونی هستش این عوامل بیرونی همون شرایط اجتماعیه
    شما جمع ميبنديد
    دليلش اينه اطرافيان خودتون رو با شرايطي كه گفتيد ديديد ولي اينو بگم شما تو زندگي بقيه (سواي اطرافيان)نيستيد
    به قول قديمي ها هر پنج تا انگشت يكي نميشه

57. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

حقیقت نگاه میکنیم ، اما قرار نیست من یا همه آدما مثل اونا بشیم ،
    همین حقیقت باید الگو ای باشه برای ما و شما تا راه درست رو پیدا کنیم

این که سرنوشت آدما چه سمتی رو داره پیش میبره تصمیم های گه در گذشته و حال میگیرن رقم میزنه ، سرنوشت رو خودمون رقم میزنیم ، با دست خودمون مینویسیم
    هر تصمیمی که در گذشته گرفتیم تاثیرش در آینده هست ، هر معلولی علتی داره

شما سبک زندگی بقیه رو نمیپسندی ، نپسند ، سبک خودت رو داشته باشه ، قرار نیست همه یکجور زندگی کنن و به یک نحو از زندگی لذت ببرن ( قضاوت نکنید ، همونای که شب تا صبح دارن کار میکنن و جون میکنن شاید دارن لذت میبرن و عاشق زندگیشونن چون انتخاب خودشونه )
    طلاق زیاد شده ؟ ، الگو بگیرن چی شده که طلاق میگیرن ، تا برای شما پیش نیاد ( دنبال اطلاح جامعه نباشین ، ببینید باید چیکار کنید تا در زندگی شما و فرزندانتون این اشتباهات رخ نده )
    خودکشی زیاد شده ؟ خب اونم علتی داره ، شما ، من و بقیه باید الگو بگیرن تا چنین اشتباهاتی انجام ندن ، اما اینکه بقیه بخوان اشتباه کنن یا درست زندگی کنن انتخاب خودشونه ، ما باید زندگی خودمون رو به بهترین شکل پیش ببریم و اگه میتونیم به اطرافیامون هم کمک کنیم زندگی شون بهتر بشه
    مردم اشتباه میکنن ، ایراد دارن ، کامل نیستن ، خوب قرار نیست شما تاوانش رو پس بدین ، ما هم کامل نیستیم ، حالا اگه احساس عاقل بودن نسبت به بقیه میکنیم باید زندگی خوبی برا خودمون درست کنیم تا الگو بشیم ، نه اینکه رنجش اونا رو ما به دوش بکشیم و فرو بریزیم .

من ، شما ، یا هر کس دیگه ، تو زندگی و یا در خانواده اش یک ایراد های یا سختی های روبرو میشه ، قرار نیست تسلیم بشیم

زندگی موفق و ازدواج موفق میشه داشت ، خیلی ها دارن و مشغول زندگی هم هستن
    چرا میخواین از هر خانواده یا یک زندگی یک ایراد پیدا کنید و به دوش بکشین ، آدما که فرشته نیستن ، تو هر زندگی سختی هست ، اما تسلیم نمیشن ، زندگی میکنن حلش میکنن لذت میبرن ، عشق میکنن ( اصلا زندگی بدون سختی که لذت نداره )
    دقیقا درسته ولی منکه نگفتم نمیشه زندگی موفق داشت ونگفتم که من نسبت به بقیه عاقل ترم برعکس اتفاقا فکر میکنم از همه کمتر میفهمم منم میگم باید مشکلات رو حلش کرد منم میگم زندگی بخاطر مشکلاتش خوبه ولی دارم میگم عواملی که یک جوون مثل من که هیچی از زندگی نمیدونه وبقول بعضیا منفی بینم و ازدواج نمیکنه تنها فکر خیالات خودش نیست عوامل بیرونی که اجتماع باشه هم هست مشکل اصلی من وکسایی که ازدواج نمیکنن نیست باور کنید باید زمینه اجتماعی رو باید بهبود بدیم رفاه اجتماعی وعدالت اجتماعی و....بعد باید برین رومخ بقیه کار کنید که ازدواج کنن خیلی ها دارن به همین سبک زندگی میکنن به قول شما خوشبختند واحساس خوبی دارند اما این کافی نیست چون درست همونی هست که باید باشه خونواده همونی باید که باشه همسر همونی باید که باشه.من حتی نمیتونم شرایط رو واسه خودم تغییر بدم چون دارم تو همین جامعه زندگی میکنم که قانونشو من ننوشتم من میتونم دوشیف کار نکنم؟من میتونم به همسرم توجه کنم؟من میتونم یک همسر باشم؟نمیتونم چون فقط به خود من مربوط نمیشه به شرایط اجتماعی مربوطه
    امضای ایشان

58. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شما جمع ميبنديد
    دليلش اينه اطرافيان خودتون رو با شرايطي كه گفتيد ديديد ولي اينو بگم شما تو زندگي بقيه (سواي اطرافيان)نيستيد
    به قول قديمي ها هر پنج تا انگشت يكي نميشه
    دقیقا هیچکی شبیه کسی نیست ولی بعضی شرایط تو تک تک ما ایرانیا مشترک مشترک خواه یا ناخواه واین شرایط هم باعث شده ایرانیا یکجور زندگی کنن ومشکلاتشونم بالطبع مشترک باشه
    امضای ایشان

59. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

دقیقا هیچکی شبیه کسی نیست ولی بعضی شرایط تو تک تک ما ایرانیا مشترک مشترک خواه یا ناخواه واین شرایط هم باعث شده ایرانیا یکجور زندگی کنن ومشکلاتشونم بالطبع مشترک باشه
    اتفاقا برعكس هيچ كس شبيه هيچ كس نيست اين براي من ثابت شده من فكر ميكردم شبيه هم هست همه خانواده ها البته من با ديد مثبت نگاه ميكردم كه كلا نظرم برگشت

60. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

دقیقا درسته ولی منکه نگفتم نمیشه زندگی موفق داشت ونگفتم که من نسبت به بقیه عاقل ترم برعکس اتفاقا فکر میکنم از همه کمتر میفهمم منم میگم باید مشکلات رو حلش کرد منم میگم زندگی بخاطر مشکلاتش خوبه ولی دارم میگم عواملی که یک جوون مثل من که هیچی از زندگی نمیدونه وبقول بعضیا منفی بینم و ازدواج نمیکنه تنها فکر خیالات خودش نیست عوامل بیرونی که اجتماع باشه هم هست مشکل اصلی من وکسایی که ازدواج نمیکنن نیست باور کنید باید زمینه اجتماعی رو باید بهبود بدیم رفاه اجتماعی وعدالت اجتماعی و....بعد باید برین رومخ بقیه کار کنید که ازدواج کنن خیلی ها دارن به همین سبک زندگی میکنن به قول شما خوشبختند واحساس خوبی دارند اما این کافی نیست چون درست همونی هست که باید باشه خونواده همونی باید که باشه همسر همونی باید که باشه.من حتی نمیتونم شرایط رو واسه خودم تغییر بدم چون دارم تو همین جامعه زندگی میکنم که قانونشو من ننوشتم من میتونم دوشیف کار نکنم؟من میتونم به همسرم توجه کنم؟من میتونم یک همسر باشم؟نمیتونم چون فقط به خود من مربوط نمیشه به شرایط اجتماعی مربوطه
    تا وقتی که تمام تمرکز شما رو اینه که جامعه وبقیه زندگی رو برای شما بهتر کنن همینه که هست ( بیرون کنترلی و درون کنترلی ، یکی از همین موضوعاتی که تو همین تاپیک در موردش نوشته شده )

وتوصیه شده با افرادی که بجای اینکه خودشون رو اصلاح کنن از بیرون ایراد میگیرن و مسئولیت و رو به گردن دیگران میندازن ازدواج نکنید ، پس سعی کنید رو این قسمت خودتون کار کنید تا جزو اشخاصی باشین که کنترل رو بر روی خودشون و درونشون در نظر دارن بجای بیرون و محیط .

شما باید تمرکزت رو بزاری رو خودت ، اگه تغییری باید انجام بشه باید خودت انجام بدی
    اتفاقاً جامعه که در حال حاضر داریم اونقدر داغون نیست که شما نتونی ازدواج و زندگی موفقی داشته باشی ، خیلی هم خوبه ، این همه دارن زندگی میکنن رسید بهش شما تموم شد !

61. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

اتفاقا برعكس هيچ كس شبيه هيچ كس نيست اين براي من ثابت شده من فكر ميكردم شبيه هم هست همه خانواده ها البته من با ديد مثبت نگاه ميكردم كه كلا نظرم برگشت
    متوجه نشدم بالاخره هیچ کس شبیه هیچکس هست یا نیست شما الان براتون ثابت شده همه شبیه هم هستند؟شما که گفتی پنجتا انگشت مثل هم نیست؟کلا نفهمیدم منظورتونو ولی چرا نظرتون برگشت؟
    امضای ایشان

62. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

تا وقتی که تمام تمرکز شما رو اینه که جامعه وبقیه زندگی رو برای شما بهتر کنن همینه که هست ( بیرون کنترلی و درون کنترلی ، یکی از همین موضوعاتی که تو همین تاپیک در موردش نوشته شده )

وتوصیه شده با افرادی که بجای اینکه خودشون رو اصلاح کنن از بیرون ایراد میگیرن و مسئولیت و رو به گردن دیگران میندازن ازدواج نکنید ، پس سعی کنید رو این قسمت خودتون کار کنید تا جزو اشخاصی باشین که کنترل رو بر روی خودشون و درونشون در نظر دارن بجای بیرون و محیط .

شما باید تمرکزت رو بزاری رو خودت ، اگه تغییری باید انجام بشه باید خودت انجام بدی
    اتفاقاً جامعه که در حال حاضر داریم اونقدر داغون نیست که شما نتونی ازدواج و زندگی موفقی داشته باشی ، خیلی هم خوبه ، این همه دارن زندگی میکنن رسید بهش شما تموم شد !
    نگو تورو خدا داغون نیست؟من قطعا تمرکزم روی خودم میزازم وقطعا سعی میکنم همینقدر که دنبال خوشبختی برای خودم باشم دنبال خوشبختی بقیه هم باشم همینقدر یک به چیزی اعتقاد دارم سعی میکنم انجامش بدم واگر هم روزی انتخابم همسر بودن باشه قطعا میخوام یک همسر باشم واونیکه مربوط میشه به شخص خودم حتما سعی میکنم درستشو انجام بدم ولی من این همه تغییری رو که باید وحتما هم صورت بگیره تو جامعه رو نمیتونم تغییر بدم
    امضای ایشان

63. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

متوجه نشدم بالاخره هیچ کس شبیه هیچکس هست یا نیست شما الان براتون ثابت شده همه شبیه هم هستند؟شما که گفتی پنجتا انگشت مثل هم نیست؟کلا نفهمیدم منظورتونو ولی چرا نظرتون برگشت؟
    نه ببينيد من فكر ميكردم همه خانواده ها مثل خانواده من هستند مثلا تو خانواده من بددهني و فحاشي يه حركت زشته و نبايد زده بشه ولي تويه خانواده ديگه نه شوخيه و حرفهاي ناجور ميزنن و بد نميدونن
    من ميگم هيچكس مثل هم نيست مثلا شما ميگيد ديديد خانواده اي رو كه معني زندگي زناشويي رو نميدونه و آيين همسرداري رو رعايت نميكنه برعكس من زياد ديدم كه زن و شوهر چقدر رعايت همو ميكنن و چقدرنمونه هستند
    الان منظورم رو متوجه شديد

64. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نه ببينيد من فكر ميكردم همه خانواده ها مثل خانواده من هستند مثلا تو خانواده من بددهني و فحاشي يه حركت زشته و نبايد زده بشه ولي تويه خانواده ديگه نه شوخيه و حرفهاي ناجور ميزنن و بد نميدونن
    من ميگم هيچكس مثل هم نيست مثلا شما ميگيد ديديد خانواده اي رو كه معني زندگي زناشويي رو نميدونه و آيين همسرداري رو رعايت نميكنه برعكس من زياد ديدم كه زن و شوهر چقدر رعايت همو ميكنن و چقدرنمونه هستند
    الان منظورم رو متوجه شديد
    اگه حرفهایی که در پستهای قبلیمو خونده باشین گفتم که هیچ کسی نمیتونه این آیینو تو زندگیش درست انجام بده دلیلشم جو زندگیه وگفتم درسته خیلیا تو زندگیشون خوشبختند راضی ان ولی آیا نقششون بعنوان یک همسر درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    امضای ایشان

65. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نگو تورو خدا داغون نیست؟من قطعا تمرکزم روی خودم میزازم وقطعا سعی میکنم همینقدر که دنبال خوشبختی برای خودم باشم دنبال خوشبختی بقیه هم باشم همینقدر یک به چیزی اعتقاد دارم سعی میکنم انجامش بدم واگر هم روزی انتخابم همسر بودن باشه قطعا میخوام یک همسر باشم واونیکه مربوط میشه به شخص خودم حتما سعی میکنم درستشو انجام بدم ولی من این همه تغییری رو که باید وحتما هم صورت بگیره تو جامعه رو نمیتونم تغییر بدم
    خودتون هم متوجه شدین که تا الان تو بحث باهمدیگه دوتا اشتباه دارین ،

یکی اینکه مشکلات و ایراد های زندگی بقیه مردم و خانواده ها رو با افکارتون طی زندگی حمل میکنید و به خودتون رنجش وارد میکنید .
    ( غصه بقیه رو خوردن دردی رو دوا نمیکنه ، زندگی دیگران رو بهانه تلاش نکردن کردن دردی رو دوا نمیکنه ، الگو خوب پیدا نکردن دردی رو دوا نمیکنه " حکیم رو بگفتن ادب از که آموختی گفت از بی ادبان " ، همسر خوب و بد بودن دیگران رو ما نباید قضاوت کنیم .)

دوم اینکه همش میخواین محیط رو تغییر بدین ، اگه ایرادی هم باشه مسئولیتش رو به عده شخصی بجز خودتون میندازین . ( درصد بیشتر تمرکز شما رو بیرونه تا خودتون )

اینکه ما خوبی بقیه رو بخوایم و در ذهنمون مشکلات بقیه رو حمل کنیم دردی رو دوا نمیکنی جز ضرر برای خودمون و در آخر باز جامعه .

اگه میخواین همسر خوبی باشین اون فایلی که براتون فرستاده بودم رو گوش کرده بودین و به جواب سوال هاتون رسیده بودین

اگه میخواستین زندگی موفقی داشته باشین پست رو از اول میخوندین بعد در مورد قسمت های آخر نظر میدادین ،

آدم اگه چیزی رو میخواد ، باید با تمام وجود بخوادش و برای رسیدن بهش تلاش کنه ، خواستن بدون عمل و تغییر ممکن نیست ، برای رشد و بهترین شدن باید واقعاً خواست ، هر خواستی خواستن نیست .

اگه چیزی رو میخواین با تمام وجود بخواین ، و با باور های قشنگ برای رسیدن بهش تلاش کنید .

66. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

اگه حرفهایی که در پستهای قبلیمو خونده باشین گفتم که هیچ کسی نمیتونه این آیینو تو زندگیش درست انجام بده دلیلشم جو زندگیه وگفتم درسته خیلیا تو زندگیشون خوشبختند راضی ان ولی آیا نقششون بعنوان یک همسر درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    وقتي راضين يعني درسته ديگه
    الان شما مشكلتون زندگي مردمه ؟شرايطه جامعست؟خودتون هستيد كه شرايط روحي ازدواج رو نداريد ؟شرايط مالي ؟يا آيين همسرداري غلط؟

68. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خودتون هم متوجه شدین که تا الان تو بحث باهمدیگه دوتا اشتباه دارین ،

یکی اینکه مشکلات و ایراد های زندگی بقیه مردم و خانواده ها رو با افکارتون طی زندگی حمل میکنید و به خودتون رنجش وارد میکنید .
    ( غصه بقیه رو خوردن دردی رو دوا نمیکنه ، زندگی دیگران رو بهانه تلاش نکردن کردن دردی رو دوا نمیکنه ، الگو خوب پیدا نکردن دردی رو دوا نمیکنه " حکیم رو بگفتن ادب از که آموختی گفت از بی ادبان " ، همسر خوب و بد بودن دیگران رو ما نباید قضاوت کنیم .)

دوم اینکه همش میخواین محیط رو تغییر بدین ، اگه ایرادی هم باشه مسئولیتش رو به عده شخصی بجز خودتون میندازین . ( درصد بیشتر تمرکز شما رو بیرونه تا خودتون )

اینکه ما خوبی بقیه رو بخوایم و در ذهنمون مشکلات بقیه رو حمل کنیم دردی رو دوا نمیکنی جز ضرر برای خودمون و در آخر باز جامعه .

اگه میخواین همسر خوبی باشین اون فایلی که براتون فرستاده بودم رو گوش کرده بودین و به جواب سوال هاتون رسیده بودین

اگه میخواستین زندگی موفقی داشته باشین پست رو از اول میخوندین بعد در مورد قسمت های آخر نظر میدادین ،

آدم اگه چیزی رو میخواد ، باید با تمام وجود بخوادش و برای رسیدن بهش تلاش کنه ، خواستن بدون عمل و تغییر ممکن نیست ، برای رشد و بهترین شدن باید واقعاً خواست ، هر خواستی خواستن نیست .

اگه چیزی رو میخواین با تمام وجود بخواین ، و با باور های قشنگ برای رسیدن بهش تلاش کنید .
    مرسی واقعا که فهموندین من دنبال بهونم وباورم بشه هرچی حرف زدم اینجا همش اراجیفی بیش نبوده من قبول دارم همه چیم ایراده وباید تغییر کنم ولی نگین که جامعه خوبه ایده آله ونیاز به تغییری نداره
    امضای ایشان

69. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

70. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

وقتي راضين يعني درسته ديگه
    الان شما مشكلتون زندگي مردمه ؟شرايطه جامعست؟خودتون هستيد كه شرايط روحي ازدواج رو نداريد ؟شرايط مالي ؟يا آيين همسرداري غلط؟
    الان مشکلم خودمم جامعست و فرهنگ همسرداری غلطه .درضمن هر رضایتی که دلیل بر درست بودن نیست علتش چیه؟دیگه همسر داری که سلیقه برنمیداره یا اینکه همسرت عاشقته دوستت داره تو هم همینطور ولی فرزندی تربیت میشه یکی مثلا مثل من خوب اینجا کی مقصره؟اینکه به نظر خودت همسر ومادر یا پدر خوبی بودی وبنظرت چون حس خوبی داشتی وراضی بودی از زندگیت کافیه؟اینکه مثلا تو شبانه روز نیمساعت واسه همسرت وقت داشته باشی فقط ببینیش یا اینکه هیچوقت نتونی با بچه ات بازی کنی بعدا بچت که بزرگ شد بشه یک نابهنجار؟اینکه اینقدر مشغله زندگیت زیاد باشه که سالی یک بار هیچکدوم از اقوام درجه یکت رو ببینی؟اینکه ندونی همسرت چی دوست داره واصلا با کی درارتباطه ولی از زندگیت راضی هستی ولذت میبری این کافیه؟
    امضای ایشان

71. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

مرسی واقعا که فهموندین من دنبال بهونم وباورم بشه هرچی حرف زدم اینجا همش اراجیفی بیش نبوده من قبول دارم همه چیم ایراده وباید تغییر کنم ولی نگین که جامعه خوبه ایده آله ونیاز به تغییری نداره
    خواهش میکنم
    اما من نگفتم شما همش ایرادی و جامعه پرفکت
    میگم اگه جایی احساس میکنی که سخته باید تغییر و در خودمون ایجاد کنیم تا بتونی رشد کنیم و موفق باشیم .
    اینکه بشنیم بگیم جامعه باید اصلاح بشه و یا بهتر بشه هیچ دردی رو دوا نمیکنه ،
    نه تنها حرف زدن بلکه حمل کردن خرده فکر های اینچنینی چیزی جز ضرر برای ما ندارن ، چون از تمرکز روی زندگی و خودمون دور میشیم ، هر چیزی به وقتش ، زمانی که مسئول جایی شدین به این چیزا فکر کنید ، اگه مسئول نیستیم میخواین به فکر جامعه بشین تلاش کنید تا در اون قسمتی که میخواد تغییر کنه مسئولتی دریافت کنید .
    اگر هم میخواد خودتون زندگی خوبی داشته باشین ، همین که تلاش کنید توسط خود به موفقیت برسین به بقیه و اطراف هم کمک کردین و الگو شدین .

72. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

الان مشکلم خودمم جامعست و فرهنگ همسرداری غلطه .درضمن هر رضایتی که دلیل بر درست بودن نیست علتش چیه؟دیگه همسر داری که سلیقه برنمیداره یا اینکه همسرت عاشقته دوستت داره تو هم همینطور ولی فرزندی تربیت میشه یکی مثلا مثل من خوب اینجا کی مقصره؟اینکه به نظر خودت همسر ومادر یا پدر خوبی بودی وبنظرت چون حس خوبی داشتی وراضی بودی از زندگیت کافیه؟اینکه مثلا تو شبانه روز نیمساعت واسه همسرت وقت داشته باشی فقط ببینیش یا اینکه هیچوقت نتونی با بچه ات بازی کنی بعدا بچت که بزرگ شد بشه یک نابهنجار؟اینکه اینقدر مشغله زندگیت زیاد باشه که سالی یک بار هیچکدوم از اقوام درجه یکت رو ببینی؟اینکه ندونی همسرت چی دوست داره واصلا با کی درارتباطه ولی از زندگیت راضی هستی ولذت میبری این کافیه؟

خب مهاجرت كنيد كشوري زو انتخاب كنيد كه با شرايطي كه م
    يخايد بشه توش زندگي كرد

73. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

خب فرهنگ غلطه که غلطه ، سبک زندگی مرد اشتباهه که اشتباهه ، شما از بقیه تقلید نکن

زندگی شهر نشینی و بکوب کار کردن دوست ندارین ، خب برین تو یک آبادی زندگی کنید .
    شغلتون رو دوست ندارین عوض کنید
    از فرهنگ بومی و اداب رسومتون خوشتون نمیاد از جای وصلت کنید که میپسندین

زندگی خودت رو هر جور که دوست داری داشته باش ، اما انتظار نداشته باش به خاطر سلیقه شخصی یکنفر کل محیط تغییر کنه ، اگه محیط رو دوست ندارن برین جای که احساس بهتری میکند

با شخصی مثل خودتون ازدواج کنید و هرجور که دوست دارین زندگی رو شکل بدین و بسازین ، به بقیه کاری نداشته باشین .

زندگی هیچ وقت بر وقف مراد ما نمیشه ، این ما هستیم که باید زندگی رو بر وقف مرادمون کنیم .

74. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خب مهاجرت كنيد كشوري زو انتخاب كنيد كه با شرايطي كه م
    يخايد بشه توش زندگي كرد
    اولا که من همینجوریشم قاچاقی نفس میکشم دوما طوری رفتار میکنید که انگار من این حرفارو فقط واسه خودم گفتم ولی من دارم کلی میگم مگه فقط من این مشکلو دارم؟باشه قبول همه چی خوبه فرهنگامون عالیه ازدواجا عالیه و همش هم به به وچهچه بکنیم وهیچ تغییری لازم نیست همینکه راضی هستیم کافیه
    امضای ایشان

صفحه 2 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد